Zapisz dziecko na japoński! Warto!

Zajęcia dodatkowe dla dzieci i młodzieży z języka japońskiego to gwarancja wyjątkowo ciekawych cotygodniowych spotkań. Oprócz nauki języka, dostosowanej do wieku, która rozwija pamięć i logiczne myślenie, organizujemy liczne warsztaty jak: kaligrafia, sushi, pokaz kimona, zajęcia manualne. Prezentujemy filmy i zdjęcia z Japonii. Na koniec roku organizujemy atrakcyjną wycieczkę dla dzieci. Podczas naszych lekcji dzieci się nie nudzą!

Azja, gospodarcza potęga

Polskie Centrum Kultury Azjatyckiej od zawsze za wiodący cel stawia sobie przyjacielskie kontakty z krajami Azji. Wielokrotne wizyty Dyrektora Dawida Tomalaka na kontynencie azjatyckim, które miały rożny charakter, świadczą o tym najlepiej. Udało się też nawiązać współpracę z kilkoma firmami oraz uczestniczyć w bilateralnych rozmowach na szczeblu ambasad.

Pomagamy chorym dzieciom

    Polskie Centrum Kultury Azjatyckiej chętnie wspomaga WOŚP i inne dzieła charytatywne. Impreza, którą zorganizowaliśmy w Szkole Podstawowej nr 71 w Poznaniu obfitowała w rozliczne atrakcje. Gościem specjalnym był Dyrektor Centrum mgr Dawid Tomalak, który objął całość swoim patronatem. Obecny był też nasz przyjaciel pan Mieczysław Hryniewicz, który nam zawsze chętnie pomaga. Nie lada atrakcją była wizyta mistrza sztuk walki pana Piotra Rachubińskiego. Zaprezentował on japońskie miecze i zbroję samurajską; był też pokaz walk. Każdy mógł skosztować japońskich frykasów i słodyczy z Azji. Warto dodać, iż w tym roku wsparł nas również kanał telewizyjny Discovery Polska.
    Dziękujemy wszystkim za pomoc!

Konkursy tematyczne o Japonii w poznańskich podstawówkach

Dzieci z ponad 15 szkół brały udział w rozmaitych konkursach tematycznie związanych z Japonią. Były to między innymi konkursy na najlepszą pracę pisemną, konkurs fasolkowy, kunkurs plastyczny, kulinarny, kaligraficzny, origami oraz zagadki z wiedzy o Azji. Nagrody ufundowane przez Dyrektora, książki i słodycze, bardzo uradowały małych laureatów, mobilizując do dalszej pracy.

Dzieci na wycieczce we Wrocławiu

Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 70 w Poznaniu wybrały się na firmową wycieczkę do Wrocławia! Zwiedziliśmy ZOO i słynne afrykarium, byliśmy w ogrodzie japońskim a całość uwieńczyła uczta w Pizza Hut. Było wspaniale a najmłodszym uśmiech nie znikał z buzi. To wielka radość dla nauczyciela gdy uczniowie są zadowoleni po całym roku trudu i po wieńczącej rok szkolny wycieczce.